Zpravodajství

V Plzni začíná stavební sezona, některé rekonstrukce ulic ovlivní dopravu
V Plzni začnou v dubnu větší rekonstrukce a opravy, které ovlivní dopravu. Radnice proto intenzivně koordinuje termíny tak, aby byly co nejnižší dopady do dopravy.
Plzeň zprovoznila nový bezpečnostní dispečink městské policie
Plzeň
Moderní bezpečnostní řešení začalo nově sloužit Městské policii Plzeň. Cílem projektu bylo vytvořit systém, který integruje různé bezpečnostní prvky a zdroje dat používané v Plzni a který umí pomocí umělé inteligence upozornit na nejrůznější situace, jež mohou narušit bezpečnost v západočeské metropoli.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Plzeň aktivně řeší situaci v bezprostředním okolí Hlavního vlakového nádraží v Plzni. Přijalo několik opatření a další chystá
Plzeň
Díky četnějším policejním kontrolám a dalším opatřením se zlepšuje bezpečnostní situace v okolí Hlavního vlakového nádraží v Plzni. Město zareagovalo na opakované stížnosti ohledně vysokého počtu problémových osob a přijalo řadu opatření.
Lesníci budou kácet suché a poškozené stromy u cest v rekreační oblasti Bolevecké rybníky
Plzeň
Lesníci plzeňských městských lesů začínají tento týden kácet uschlé a poškozené stromy hlavně v blízkosti cest. Těžba v rekreační oblasti Bolevecké rybníky potrvá přibližně do poloviny února.
Plzeň řeší problémy s divokými prasaty. Vznikají kvůli černým skládkám a neobhospodařovaným pozemkům
Plzeň
Plzeň řeší problém s výskytem divokých prasat v oblasti Mikulky a Roudné. Pro divokou zvěř je oblast zajímavá v podzimních a zimních měsících především z důvodu jednoduchého získání potravy.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Další záchytné parkoviště P+R bylo dokončeno na náměstí Emila Škody
Plzeň
Další parkoviště z chystaného systému parkovišť P+R vzniklo rekonstrukcí stávající parkovací plochy u Centrálního autobusového nádraží v Plzni.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Katastrofy

31. března 1475

obrovská hejna kobylek napadla Uhry, Moravu a Polsko. Kobylky způsobily značné škody.

Památky

31. března 1889

byla v Paříži dostavěna Eiffelova věž. Až do roku 1930, kdy byl dostavěn Chrysler Building, byla s výškou 300,65 metrů nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 324 metrů.

Sport

31. března 1997

odehrál Jaromír Jágr svůj 500.zápas v NHL.