Zpravodajství

Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zdarma v MHD už od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za polovic, to je záměr vedení Plzně
Plzeň
Záměr poskytnout nově vybraným kategoriím cestujících v plzeňské městské hromadné dopravě slevu schválili radní města Plzně.
Dárci pro zvířata v plzeňském útulku vybrali rekordní částku, sbírka dál pokračuje
Plzeň
Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali finančními prostředky Plzeňané a návštěvníci tohoto místa.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Sbírka vánočních dárků pro matky s dětmi v tísni v novém
Plzeň
Kuchyňský robot, mop, prostěradlo, kolečkové brusle, LEGO, panenky, autíčka nebo třeba tepláková souprava pro rapera – taková přání se letos sešla ve vánoční sbírce Holky holkám.
Plzeňští městští rybníkáři po letech vyloví Třemošenský rybník
Plzeň
Čtvrtý největší rybník Bolevecké rybniční soustavy čeká 16. listopadu výlov. S upouštěním vody v Třemošenském rybníce začali vodohospodáři již počátkem října, v den výlovu budou na místě už časně ráno, výlov skončí před polednem.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Plzeň rozšířila kamerový systém v Malesicích a pracuje na modernizaci celého městského systému
Plzeň
O tři nové kamery rozšířila Plzeň svůj městský kamerový systém v devátém obvodě Malesice.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
Houbařením za čistší přírodu: Češi v lese hledají i nepořádek
Češi jsou vášniví houbaři a naše posedlost sběrem hub nepřestává udivovat především zahraniční návštěvníky. Spolu s tím, jak roste množství hříbků, které každoročně přineseme domů, se ale zlepšuje i náš přístup k nepořádku v lese.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

TECHNIKA

3. prosince 1992

byla odeslána první SMS.

ZDRAVÍ

3. prosince 1967

provedl jihoafrický chirurg Christiaan Barnard v Kapském Městě první úspěšnou transplantaci lidského srdce.

VYNÁLEZY

3. prosince 1621

Galileo Galilei výrazně zdokonalil svůj dalekohled.