KAM NA VÝLET / Agroturistika, farmy

Popis:
Autor / zdroj: West Park

West Park dává možnost okusit, jak se žije na Divokém Západě

PLZEŇ

Indiáni, kovbojové, pistolníci a s nimi zábava, show, dobrodružství i poučení. To všechno čeká na návštěvníky, když zavítají do unikátního West Parku na okraji Plzně.

Vrátit se v čase o 150 let zpátky a zažít Divoký západ. Takovou možnost dává West Park živé muzeum amerického západu v Plzni. Zájemci tady poznají, v jakých podmínkách žili indiáni či kovbojové, o kterých zatím jen slyšeli nebo je viděli ve westernových filmech. Mohou si vyzkoušet házení lasem, střelbu z luku, indiánské tance a mnoho dalšího. West Park je rozdělený na několik sekcí. Najdete v něm Sheriffa, Cowboy Arenu, Show Arenu s barem, Indiánskou vesnici či Tábor lovců kožešin.

Toto místo je často navštěvováno rodinami s dětmi, školami i dětskými tábory. 

Sheriff
Bezpečnost West Parku je v jeho rukou! Návštěvníci se seznámí s sheriffem, prohlédnou si jeho zbraně a měli by dodržovat jeho zákony, jinak by mohli skončit ve vězeňském voze. 

Cowboy Area
Práskání bičem, svištění lasa a kolty proklatě nízko – hostí si mohou vyzkoušet práci kovbojů, naučit se ovládat laso či bič a pobavit se humornými scénkami z jejich života. 

Show Arena & bar
Tady návštěvníci zhlídnou show v záři reflektorů, uhasí žízeň u baru a protancují střevíce na parketě! 

Indiánská vesnice
Hosté mají jedinečnou možnost navštívit původní obyvatele Ameriky přímo v jejich domovech, nahlédnout do jejich stanů, vyrobit si čelenku a ochutnat indiánský chléb. 

Tábor lovců kožešin
Návštěvníci poznají zákonitosti života v divočině, naučí se rozdělat oheň bez zápalek, rozeznat zvířata podle kožešiny či stop a prohlédnout si sbírku dobových zbraní. 

Zlatokopecký claim
Tady mohou hosté prohledat koryta plná vody a písku a zažijí opojnou radost z nálezu zlata ve své rýžovací pánvi! 

Souvenir Shop
V tomto obchůdku si zájemci mohou pořídit pravý indiánský amulet nebo kovbojský klobouk a splnit si tak svůj dětský sen. 

Little WhoreHouse
Tato část West Parku nabízí možnost objevit ne příliš známé prostředí dobových veřejných domů a život místních kurtizán. 

Školní výlety ve West Parku:
Snahou West Parku je představit malým i velkým návštěvníkům nejznámější období z dob osidlování amerického západu, a to jak poučnou, tak především zábavnou formou.

Pro děti je ve West Parku připraven celodenní zábavný a soutěžní program, který je přizpůsoben pro všechny věkové kategorie.

Veškeré aktivity, např. různé hry, soutěže či opečený buřt jsou zahrnuty v rámci vstupného, a tak jsou dětem k dispozici po celý den zdarma.

West Park disponuje i velkým krytým prostorem, a proto je možné uspořádat jakýkoliv program i za nepříznivého počasí.

West Park se nachází v přírodním prostředí na okraji Plzně a jeho poloha tak umožňuje velice snadnou dostupnost. Protože je vzdálen jen několik stovek metrů od plzeňské ZOO, nabízí se ideální možnost navštívit obě místa. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webových stránkách West Parku

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

DNES SE STALO

HISTORIE27. října 1439

král Albrecht II. Habsburský zemřel po roce vládnutí. V zemích Koruny české nastalo bezvládí.

DOPRAVA27. října 1904

byla v New Yorku.otevřena první linka podzemní dráhy.

KULTURA27. října 1945

byla v Praze založena Akademie muzických umění, největší umělecká vysoká škola v České republice.

POZVÁNKA OBRAZEM