AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Vizualizace ukazuje, jak bude vypadat tělocvična v Plzni 10-Lhotě.
Vizualizace ukazuje, jak bude vypadat tělocvična v Plzni 10-Lhotě.
Autor / zdroj: Adriana Jarošová
6.2.2020

Město postaví ve Lhotě sportovní sál, sloužit bude sportovcům i pro setkání občanů

PLZEŇ

Městský obvod Plzeň 10 – Lhota v současnosti buduje novou sokolovnu na místě bývalé nevyhovující klubovny u fotbalového hřiště v ulici Kolem Zahrad. Město Plzeň v červenci letošního roku začne se stavbou sálu sokolovny, který bude využíván jako tělocvična, ale i jako místo pro konání kulturních a společenských akcí. Dokončen by měl být v červenci příštího roku. Kompletní budova sokolovny bude sloužit zdejšímu fotbalovému klubu TJ Sokol Lhota, zároveň se stane jediným místem v desátém městském obvodě, kde se budou moci občané potkávat a pořádat zde akce.

V loňském roce jsme začali se stavbou sokolovny, v letošním roce pokračujeme výstavbou sálu, jenž bude sloužit jak sportovcům, kterým výrazně zkvalitníme podmínky pro sportování, tak ale i občanům našeho rozlohou nejmenšího městského obvodu k rozvoji jejich společenského života,“ řekl primátor města Martin Baxa.

Finanční náklady na stavbu druhé etapy sokolovny, tedy multifunkčního cvičebního sálu, jsou ve výši 22,5 milionu korun včetně DPH. První etapa si vyžádá celkové náklady ve výši 26,6 milionu korun včetně DPH. V druhé části realizace dojde k výstavbě samotného sálu s vloženými dvěma sklady, nad nimiž bude otevřená galerie. Půdorys sálu bude mít rozměry 28x13 metrů, výšku 8,5 metru. Jedná se o rámovou konstrukci s šikmými sloupy a příčlí v jednostranném sklonu,“ přiblížil stavbu technický náměstek Pavel Šindelář.

Nový sportovní sál, jenž bude propojen s výstavbou  první etapy, využijí sportovci pro volejbal, nohejbal, badminton, basketbal, ale sál bude též ozvučen a může být tedy využit pro další aktivity typu fitness, aerobic a jiné. Samozřejmě bude sloužit jako společenský sál našeho městského obvodu. Nová sokolovna našemu společenskému životu ve Lhotě významně pomůže. Do současnosti nemáme prostory, kde bychom mohli pro naše občany pořádat akce a setkání. Nyní se konají pouze v zasedací místnosti v budově úřadu městského obvodu nebo jsme nuceni je pořádat mimo náš obvod. Na stavbě sokolovny se bude náš obvod podílet částkou šesti milionů korun,“ řekla starostka obvodu Zdeňka Hončarová.

Objekt tělocvičny s plochou střechou bude jednopodlažní. Nosná konstrukce bude ocelová, tvořená rámy. Na vnější plášť se použije pozinkovaný plech, vrstvený plastem v barevném provedení. Horní vrstva podlahy v tělocvičně bude sportovní dřevěná víceúčelová s trojitým pružným roštem,“ doplnil vedoucí přípravy a realizace vodních a pozemních staveb Odboru investic Magistrátu města Plzně Jaroslav Petrák

První etapa stavby sokolovny ve Lhotě zahrnovala stavbu vlastní budovy sokolovny o celkové ploše 312 metrů čtverečných, vybudování inženýrských sítí, parkovacích ploch. Sokolovna je rozdělena na šatny, tvořící zázemí pro fotbalová družstva, a klubovnu, která bude sloužit sportovcům i návštěvníkům, o celkové rozloze 78 metrů čtverečných. Kapacita klubovny je 40 míst k sezení. V objektu dále budou sociální zařízení, sklady a klubový bar,“ popsal první etapu stavby, jež je v současné době v realizaci a měla by být dokončena v dubnu letošního roku, náměstek Pavel Šindelář.

Autor / zdroj: Adriana Jarošová

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

DNES SE STALO

HISTORIE27. října 1439

král Albrecht II. Habsburský zemřel po roce vládnutí. V zemích Koruny české nastalo bezvládí.

DOPRAVA27. října 1904

byla v New Yorku.otevřena první linka podzemní dráhy.

KULTURA27. října 1945

byla v Praze založena Akademie muzických umění, největší umělecká vysoká škola v České republice.

POZVÁNKA OBRAZEM