SPORT / Hokej

Popis:
11.3.2017

Plzeň srovnala sérii s Vítkovicemi

PLZEŇ / OSTRAVA

Můj dům – můj hrad. Toto rčení platí v sérii předkola i nadále a vše tak musí rozetnou zápas číslo pět, který je na pořadu dne v neděli v Ostravě.

Úvod zápasu byl proti včerejšku vyrovnanější, přesto to byli domácí, kdo poměrně brzy udeřil. Jako první totiž povolila vítkovická obrana, indiáni se hnali do přečíslení dva na jednoho, které po bravurní přihrávce Svobody prakticky do prázdné zakončil Miroslav Preisinger – 1:0! Ostravané navíc po chvilce zamířili na přibližně půl minuty do tří a Západočeši trestali. Stach poslal touš na brankoviště, kde se Dominiku Kubalíkovi dostalo té cti dokonce dvakrát moci dorážet a nejlepší extraligový střelec základní části touto nabídkou nepohrdl - 2:0! Vzápětí mohl snížit v oslabení Kucsera, z pravé strany ovšem v úniku na Machovského vyrážečku nevyzrál. Od modré poté těsně minul zařízení Sloboda, na brankovišti zase promáchl gólovou pobídku Baranka. Když neuspěl ani Kubalík z pravého kruhu, skončila úvodní část s již neměnným skóre.

A to se změnilo záhy. Po dvaadvaceti vteřinách hry totiž našel mezi kruhy neobsazeného Ondřeje Kratěnu Lev a síť se za Bartošákem rozvlnila potřetí - 3:0! Gólman Ostravanů se vyznamenal vzápětí, když si parádním přesunem vychutnal z první pálícího Skleničku. Další gól měl na holi po ráně Pulpána od modré Indrák, dorážkou však poloprázdnou klec minul. Poté předložil v situaci dva na jednoho ideálně Indrák Kubalíkovi, ten poloprázdnou svatyní Ridery minul. V zbytku třetiny nahradily šance spíše vyloučení. A právě ve hře ve čtyřech vykřesali hosté naději. Příliš mnoho prostoru dostal mezi kruhy Lukáš Kuscera, jenž svižnou ranou mezi betony zářezem na pažbě do šatny ještě dodal střetnutí ten pravý náboj - 3:1!

Na tuto sérii až atypicky klidný úvod závěreční části rozčísla až plzeňská čtvrtá lajna. Ta dobře napadala, Hrnka poslal černý nesmysl do ohně před Bartošáka, kterého překonal Jan Schleiss - 4:1! Na druhé straně se činil Machovský, který ukryl ve výstroji tvrdý projektil Koloucha. Více zmatků nadělal domácímu brankáři dorážkou Roman, ten i s přispěním Skleničky nakonec situaci ustál. A tak udeřilo opět na druhé straně. V situaci dva na jednoho předložil neomylně Lev svém kapitánovi Ondřeji Kratěnovi, který i ve druhém utkání zajistil pro Vítkovice bůra - 5:1! Patrik Bartošák tak v Plzni odchytal v kariéře čtyři duely a inkasoval dohromady dvacet branek. Vítkovice naplnily i další normu. I ve čtvrtém utkání série totiž udeřily v oslabení. Jan Výtisk napřáhl pár kroků za modrou a nachytal Machovského ranou na teploměr - 5:2! Více toho ale již hosté i přes domácí vyloučení nestihli a série se tak musí definitivně rozetnout až v Ostravě.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Vítkovice měly na začátku lepší pohyb, byly svižnější. Hosté se více udrželi na puku, ale my jsme potom vstřelili dva góly. Před druhou třetinou jsme se uklidnili, poté jsme zlepšili pohyb, věděli jsme, že když dají Vítkovice na 2:1, tak ten zápas bude úplně jiný. Ale naopak nám se podařilo dát gól na 3:0. Cítili jsme po inkasované brance, že se Vítkovice nadechují, poté přišly šarvátky, ale to k tomu patří. Není to vůbec jednoduché, když musíte dva zápasy vyhrát. Chtěl bych klukům poděkovat, protože k utkáním přistoupili suprově."

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): "V úvodních třetinách se náš záměr dařil, Plzeň neměla takový tlak. Většina našich střídání končila v útočném pásmu. Poté jsme ale udělali chybu, soupeř se dostal do přečíslení a dal gól do prázdné branky. Následovala přesilovka pět na tři a další branka. Za stavu 2:0 to už bylo těžké, neříkám, že se to nedalo, není to fotbal, ale zlomový byl další gól na 3:0. Měli jsme i šance při přečíslení, ale ty jsme nevyužili. Třetí gól byl prostě důležitý, poté byl na ledě už jen jeden tým. Pak jsme hru vyrovnali, ale tahali jsme za kratší konec. Plzeň zaslouženě vyhrála."

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, Martin Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev) – 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal)
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Frodl, Zavřel
Vyloučení: 9:9
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Diváci: 4973
Stav série: 2:2

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Pulpán (A), Frühauf, Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Stach, Preisinger, T. Svoboda – Hrnka, Koreis, Schleiss

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda (A), Klok, Baranka, Výtisk (A), L. Kovář, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Kucsera, Kolouch, Vandas – E. Němec, Balán, Tomi – Kurovský

Autor / zdroj: Vojtěch Honzík / hcskoda.cz

Doporučujeme

Reno-Tech.cz, s.r.o. - tryskání, pokovení, lakování, leštění, penetrace, čištění

Povrchové úpravy, předúpravy, kompletní renovace (kovů, kamene, dřeva, plastů, skla, atd.) Disponujeme výkonnými technologiemi pro práci v terénu, rovněž jsme patřičně vybaveni pro práce na našem provoze povrchových úprav a renovací.
www.reno-tech.cz

Krásný - zdravotnická technika s.r.o.

Provádíme revize zdravotnických prostředků - BTK dle zákona 268/2014 Sb. - pro nejrůznější zdravotnická zařízení, sociální ústavy a domovy důchodců, záchranáře a záchranné služby. Vlastníme certifikát ISO 13485:2012 prestižní společnosti DET NORSKE VERITAS s předmětem certifikace Údržba a bezpečnostně technické kontroly. Prodáváme lékařské přístroje a dovážíme francouzské dezinfekce STÉRIDINE.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňská tvrz stále odolává, Viktoria porazila Zlín

Za vítězstvím vykročili Západočeši už ve 12. minutě, kdy se trefil kapitán Daniel Kolář. Hned o tři minuty později pak navyšoval Michael Krmenčík góle

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Pozvánka na křest knihy Jaroslava Zapletala

Křest knihy plzeňského výtvarníka Jaroslava Zapletala s názvem Rozpomínání se uskuteční ve čtvrtek 14. září od 17 hodin ve studijní a vědecké knihovně

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz Zastavárna U Dobráka www.szo.cz Pohřební služba Hana Vanišová www.reno-tech.cz Val-Zen s.r.o. Mramos

REKLAMA