8.4.2017

O výhře Viktorie nad Hradcem rozhodla povedená standardní situace

HRADEC KRÁLOVÉ / PLZEŇ

Votroci na domácím hřišti podali proti vedoucímu celku tabulky dobrý výkon. O tom, že všechny body i přesto poputují na západ Čech rozhodla jediná branka v závěrečné desetiminutovce, když se prosadil hlavou Hejda.

Úvodní patnáctiminutovka nabídla vyrovnanou podívanou. Domácí tým pustil soupeře k jediné střele, ale ránu Zemana ze 6.minuty zblokoval na malém čtverci Hůlka. Votroci se rozhodně neostýchali útočit, ale k přímému ohrožení Kozáčika se nedostávali. V 19.minutě předvedl úchvatné sólo „od vápna k vápnu“ Tomáš Malinský, ale místo střely volil přihrávku a jeho úmysl nikdo ze spoluhráčů neočekával. O pár desítek minut pak neproměnil obrovskou šanci Pavel Černý, kterému míč předložil Jirka Janoušek. Domácí kapitán však doslova tváří v tvář zkamenělému Kozáčikovi podklouzl. A hned z protiútoku přišla šance plzeňského Hořavy, Radim Ottmar však dokázal úspěšně zasáhnout a skóre se tak nezměnilo ani na druhé straně.

Hra získávala na tempu, nejprve hosté zmáčkli Hradec ve velkém čtverci, domácí defenzíva si ale s množstvím kliček dokázala poradit. Votroci navíc odpověděli další povedenou útočnou akcí, na jejímž konci zakončoval tísněný Malinský, ale Kozáčik míč bez problémů chytil. I přes svižný, útočný fotbal z obou stran se diváci na stadionu do poločasu branky nedočkali. Votroci v úvodní pětačtyřicetiminutovce podali kvalitní výkon, podpořený maximální bojovností.

Úvod druhé půle přinesl tlak hostujícího celku, ze kterého resultoval v 52.minutě faul P.Černého ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí Marek nezaváhal - penalta. Radim Ottmar však Hořavu přečetl jako slabikář a jeho střelu vyrazil. Hosté i nadále zvyšovali obrátky a zatlačili černobílé do hluboké defenzívy. Votroci spoléhali na rychlé brejky, které sice zaměstnávaly obránce Plzně, ne však Kozáčika.

V 60.minutě se zranil druhý asistent Vysloužil a první střídání tak bylo paradoxně „v týmu“ rozhodčích, když se praporku chopil čtvrtý rozhodčí Proske. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem, pozorná obrana hradeckých ale držela nebezpečí daleko od vlastní branky. Až v 70.minutě po centru z levé strany nebezpečně hlavičkoval Zeman, naštěstí kousek nad horní tyč Ottmarovy svatyně. Votoci zahrávali TK v 78.minutě, Milan Černý však poslal míč nad branku.

A bohužel opět platilo otřepané „nedáš-dostaneš". Plzeňští dostali výhodu TK z levé strany, kousek za pokutovým územím Hradce. Novic na hřišti Kopic zakroutil míč na hranu malého vápna a z bezprostřední blízkosti se prosadil hlavou Hejda – 0:1. Reakce hradecké lavičky byla okamžitá, do hry přišli útočníci Pázler a Žondra. Vše vsadili na jednu, útočnou, kartu. V závěru se tak obraz hry změnil, černobílí útočili a Viktoriáni spoléhali na rychlé kontry do otevřené obrany před Radimem Ottmarem. Rozhodčí nastavil, i díky prodlevě při střídání pomezního, pět minut, v nich si však již Plzeň vítězství vzít nenechala.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 81.Hejda
Rozhodčí: E.Marek – D.Pospíšil, P.Vysloužil (60.Z.Proske)
ŽK: 19. M. Nosek, 29. M. Černý, 53. P. Černý, 54. J. Janoušek - 2. L. Hejda, 39. D. Limberský, 78. R. Hubník
Diváci: 2266

FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Trubač (73. Schwarz), Janoušek (84. Pázler), Jirsák, M. Černý, Malinský – P. Černý (84. Žondra)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hromada (75. Poznar), Hrošovský – Petržela (70. Kovařík), Hořava, Zeman (79. Kopic) – Bakoš

Autor / zdroj: fchk.cz

Val-Zen s.r.o. - prodej lidových, řemeslných výrobků a domácích pochutin

Nabízíme kvalitní domácí vína, medovinu, pálenku i pivo. Produkty zdravé výživy domácí sirupy, zavařeniny, bylinky, koření a jiné. Pro odpočinek, pohodu a relax závěsné houpačky domácí výroby, ručně vyšívané kusové polštáře, ubrusy a přikrývky. Také řezbářské umělecké výrobky, praktické i stylové předměty z masívu, svíčky, suvenýry a upomínkové předměty. www.val-zen.cz

Reno-Tech.cz, s.r.o. - tryskání, pokovení, lakování, leštění, penetrace, čištění

Povrchové úpravy, předúpravy, kompletní renovace (kovů, kamene, dřeva, plastů, skla, atd.) Disponujeme výkonnými technologiemi pro práci v terénu, rovněž jsme patřičně vybaveni pro práce na našem provoze povrchových úprav a renovací.