KULTURA / Knihy

Popis:
29.3.2019

Město Plzeň začíná vydávat čtvrtletník pro seniory PILSEN

PLZEŇ

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně začíná vydávat od dubna 2019 nový čtvrtletník PILSEN – vyzrálý magazín určený pro dříve narozené. Vycházet bude čtyřikrát do roka a pro zájemce je zdarma. K vyzvednutí bude na odboru sociálních služeb v Martinské ulici 2, na úřadech prvního až čtvrtého městského obvodu nebo třeba v informačním centru na náměstí Republiky 41. PILSEN nabídne informace o službách pro seniory, aktivity, kalendář budoucích akcí i reportáže z již konaných, zajímavé projekty, které chystá město Plzeň pro seniory, připomenuta budou významná výročí nebo zajímavosti z plzeňských organizací pracujících se seniory.

„Vždy, když zvažujeme zavedení nějaké nové služby pro naše starší občany, představím si své rodiče a snažím se odpovědět na otázku, zda by jim taková služba pomohla, zda její využití není příliš komplikované a co by ještě oni a jejich vrstevníci potřebovali či co by je potěšilo. Věřím, že časopis, který našim starším spoluobčanům bude přinášet zajímavé tipy na trávení jejich času, ale zároveň je bude informovat o možnostech a službách, které jim nejen město Plzeň nabídne, naše seniory potěší,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„V Plzni je pro naše starší spoluobčany mnoho příležitostí, jak si seniorské období zpestřit a náležitě užít. Aktivní stáří je skvělá myšlenka a já jsem moc ráda, že náš odbor sociálních služeb k aktivnímu životu plzeňských seniorů velmi napomáhá. Věk je jen číslo, každý je tak starý, jak se cítí. A proto nejen informace o službách, ale i tipy na zajímavé akce, kde mohou společně trávit svůj čas, naleznou senioři v našem čtvrtletníku PILSEN,“ doplnila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„Každý rok se snažíme přicházet s něčím novým. Časopis pro seniory jsme vyhodnotili jako zajímavý nápad. V době vyspělých technologií nemáme přehnaných ambicí, ale praxe dokazuje, že většina občanů starší generace sáhne ráda po papírovém čtení. A náš čtvrtletník má jediný cíl – informovat a nenudit. Pokusíme se tedy na několika stránkách každý třetí měsíc přiblížit seniorské veřejnosti jak služby, tak aktivity pro seniory, stejně jako zajímavé příběhy a tipy. A budeme rádi, když se o zajímavé informace ze svého okolí s námi senioři budou dělit. Jen tak může náš vyzrálý magazín vyzrávat s každým číslem,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních služeb a současně redaktorka časopisu Alena Hynková.

První číslo čtvrtletníku, které bude veřejnosti k dispozici na Apríla, nabídne čtenářům informace o chystané velmi oblíbené akci Senioři (opět) baví seniory nebo pozvánku na Šikovné ruce, kdy na Zelený čtvrtek 18. dubna předvedou nejen zdravotně postižení svoji dovednost a zručnost v rámci Velikonočních trhů na náměstí Republiky. Čtvrtletník nenabízí pouze informace z města, ale také ze čtyř největších městských obvodů. V prvním čísle se představuje Městský ústav sociálních služeb, největší poskytovatel sociálních služeb pro seniory na území Plzně, a Domovinka, připomenuto je též 20. výročí fungování Domova sv. Alžběty. Pro ženy je připraveno kosmetické okénko s tipy, jak vyzrát na unavenou pleť po zimě. Nechybí ani střípky ze života Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM. V závěru magazínu si starší občané mohou na cvičeních trénovat paměť a naučit se nová anglická a německá slovíčka.

Autor / zdroj: Adriana Jarošová

Doporučujeme

Pohřební služba Hana Vanišová - pohřební služba pro Plzeňský kraj

Kompletní zajištění pohřebních služeb, smuteční obřady, pohřby do země, kopání hrobů, převozy zesnulých po ČR i ze zahraničí, provoz NONSTOP, vyřízení úmrtního listu ZDARMA, široký výběr rakví a uren, vlastní vazárna věnců a kytic, fotokeramika, opravy pomníků. www.vanisova-sluzby.cz

Krásný - zdravotnická technika s.r.o.

Provádíme revize zdravotnických prostředků - BTK dle zákona 268/2014 Sb. - pro nejrůznější zdravotnická zařízení, sociální ústavy a domovy důchodců, záchranáře a záchranné služby. Vlastníme certifikát ISO 13485:2012 prestižní společnosti DET NORSKE VERITAS s předmětem certifikace Údržba a bezpečnostně technické kontroly. Prodáváme lékařské přístroje a dovážíme francouzské dezinfekce STÉRIDINE.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

PARTNEŘI

Pohřební služba Hana Vanišová www.szo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA